26 Ekim 2012 Cuma

The Vampire Diaries


"Merhaba,benim adım Ece ve ben bir dizi bağımlısıyım." Kabullenmek ilk adımdı di mi?
 İnsan bu kadar dizi manyağı olunca, kafasındaki bu kadar konuyu,karakter ismini vs. paylaşmak istiyor haliyle. Kaç tane dizi izlediğimin sayısını bilmiyorum ama duramıyorum sayın seyirciler,yapamıyorum. 
Eveeeeeettt gelelim The Vampire Diaries'e ki bunu yazarken biraz hevesli bir heyecan içerisindeyim çünkü kendisi favori dizilerimden efem. Şimdi şu vampirmiş kurt adammış biraz sıkmadı değil bu hikayeler ama gel gelelim ne True Blood'ımdan ne The Vampire Diaries'imden vazgeçemem. Twilight bu dizilerin yanında ilk okul terk. Tek başınayken en azından lise terk.
Şimdi gelirsek TVD'yeeee (yazar burada ağız kenarlarını silip dilini şaklattı), Allah'ım o vampirler ne yakışıklı, o vampir olmayanlar da ne yakışıklı, fakat gel gelelim tutturmuşlar bir Elena da Elena. Ay. 
Esas itibariyle dizimizin konusu şöyle; Bir kızımız var başrolde Elena Gilbert (Nina Dobrev), bunun ailesi bir trafik kazasında ölmüş bu da teyzesi ve kardeşiyle (kardeş dediysek sonrasında bu pek of yavrum bir şey oluyor,Jeremy Gilbert rolünde Steven R. McQueen'i izliyoruz millet :)) yaşıyor,uslu uslu lisesine gidip geliyor. Derkeeeen kasabaya iki adet fırından yeni çıkmış çıtttıır mı çıttır vampir geliyor. Meğersem çıtırlık genlerdenmiş ve bunlar Salvatore kardeşlermiş. Stefan Salvatore (Paul Wesley) ve Damon Salvatore (Ian Somerhalder) yüzlerce yıllık hayatlarında her türlü kızı görmüş ve gelip Elena'da karar kılmışlardır. Neden? Çünkü Elena çok matah bir kız olduğundan değil,bu kız bunların eski yavuklusu Katherine'le doppelganger'dır yani görsel ikiz. Bunlar bir affalar falan sonra Elena'da Katherine'in aksine bencil bir pislik değildir dostum. Ay bu Katherine'in hikayesi daha afilli tabi Elena kimmiş,bu Kathrine, Salvatore kardeşler daha vampir değilken bunları baştan çıkarmış sonra da onları vampire dönüştürmüş, sonra da bir olaylar olmuş bu kaçmış,Salvatore'larla da kopmuş. Bunların da kuyruk acısı büyük tabi, Elena bize kesin bakar diye ona yazıyorlar abi kardeş. Elena da gidip sümsük Stefan'a aşık oluyor (bir türlü bir çekici gelemedi bu adam bana neden bilmem) ve olaylar gelişiyor. Ha bir de cadımız var Bonnie (Kat Graham) ,ben pek severdim onu dizinin başında da artık bilmiyorum güç manyağı falan oldu kız. Ay sonraları diziye kurt adamlar mı gelmiyor, hem kurt adam hem vampir olan Hybrid'ler mi gelmiyor,cadılar mı basmıyor,vampir avcıları mı zebellah olmuyor. Hepsi oluyor anacım ama şunu söylemeliyim ki dizinin senaryosuna cidden aşığım. Karakterlere zaten aşığım,yalnız Elena'ya çok bir gıcığım yok da biraz bayık ve ruhsuz geliyor bana anlamıyorum bu kadar revaçta oluşunu,şu vampirler de hiç şöyle şen şakrak,deli dolu,harbi kızlara aşık olmuyorlar anca çıt kırıldım tipler. Neyse gıcık oldum.Temel olarak konu Salvatore kardeşlerle Elena arasındaki aşk üçgenine dayanıyor. Elena Stefan'a aşık görünüyor ama tabi ki aklı Damon'a kaymıyor değil.(Haksız mı sizce?) Ben sanırım en çok Caroline Forbes'i (Candice Accola) seviyorum. Pek tatlı ya. Dizinin diğer yakışıklılarını da anlatamicam izleyin görün valla bendeki de can bir yerde. Bir tane çirkin adam yok ki. Bir kere dizide Ian Somerholder var ya daha Allah'tan belamızı mı isteyelim. 
Şimdi bu kitaptan çekilme bir dizi olduğu için güzel olan kitap mı senaryo mu tam bilmiyorum hani paralel mi ilerliyor,okumadım kitabı yani. Yalnız cidden çok iyi ilerliyor,öleceğini beklemediğiniz insanlar ölebiliyor,hayalet olarak gelebiliyor,senaryo zaman zaman güzel afallatıyor. Oyunculuklar da iyi. Kısaca izlenesi bir dizi. Zaten IMDB puanı 8.1 ki baya başarılı. 
1.Sezon 1.Bölüm promosu: http://www.youtube.com/watch?v=y5t1V8XG_JE
Pek cazibeli bir promo değil ama ilerledikçe dizi cidden baya sarıyor. Şu an 4.sezonu oynanıyor dizinin o yüzden bu promo böyle daha dizinin emekleme safhaları.İsterseniz sonraki sezonların promolarına da bakabilirsiniz. Bitirirken bir kaç fotoğraf koyayım da gözlerimiz bayram etsin :)
Bu arada Nina Dobrev ile Ian Somerholder'ın gerçekte birlikte olduklarını bilmem söylememe gerek var mı <3


Damon Salvatore

Stefan Salvatore
Jeremy Gilbert
Bonnie BennettHiç yorum yok:

Yorum Gönder